تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - خطیب جمعه کلات در خطبه های نمازجمعه این هفته ،اظهارداشت :

خطیب جمعه کلات در خطبه های نمازجمعه این هفته ،اظهارداشت :

 امام‌جمعه کلات بابیان اینکه حضور در انتخابات وظیفه شرعی و اسلامی است،در جمع نمازگزار کلات اظهار داشت: رأی مردم بیمه‌کننده انقلاب و نظام است، هجوم  برخی به شورای نگهبان به‌عنوان نهادی انقلابی و قانونی خلاف شرع و اسلام است.

  حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صاحبی در نماز جمعه این هفته با تأکید بر دو انتخابات سرنوشت ساز پیش رو اظهار داشت: در هیچ جای دنیا تائید صلاحیت‌ها نادیده گرفته نمی‌شود و نظارت بر تائید صلاحیت‌ها الزامی است.

خطیب جمعه کلات شرط رقابت سالم در انتخابات را حضور آگاهانه مردم همراه با بصیرت دانست و گفت: افرادی را باید مردم در انتخابات انتخاب کنند که خود را سپر بلای مشکلات کشور قرار دهند و کشور را به دشمن نفروشند.

حجت‌الاسلام صاحبی بابیان اینکه کاندیدا ی منتخب مردم باید دغدغه برای خدمتگزاری داشته باشند و خادم مردم باشند، گفت: هجوم  برخی به شورای نگهبان نهادی انقلابی و قانونی خلاف شرع است.

وی اشتغال‌زایی با تسهیلات را تنها با حضور مسئولین در کنار مردم عملی دانست و گفت: مسئولین تنها با همکاری و حضور مردم می‌توانند کارها را انجام دهند.

خطیب جمعه کلات اتاق مهمان برای جذب گردشگری را کاری پسندیده عنوان کرد و گفت: خانه‌های سنتی گاها جذاب‌تر از یک هتل است و با طرح اتاق مهمان می‌توان در سطح کلان جذب گردشگران را به همراه داشت.

امام‌جمعه کلات در ادامه مباحث ساماندهی مراسمات ختم گفت: هدف ما حذف مراسمات ختم نیست بلکه حذف سنت‌های غلطی که هزینه‌های سرسام‌آور دارد.

حجت‌الاسلام صاحبی بابیان اینکه مهم‌ترین وظیفه ورثه عمل کردن به وصیت و عمل کردن به واجبات مرحوم است،گفت: باید واجبات که بر گردن ماست و وصیت شده است را عملی کنیم و وصیت بر پیر و جوان واجب است.

وی افزود: در شب اول قبر که میت خاک‌سپاری شده است، سنت گذارخواندن نماز وحشت باشیم.

خطیب جمعه کلات با تأکیدبر اینکه مراسمات غلط ختم با هزینه‌های هنگفت فرهنگی نازیبا و غلط است،اظهار داشت: لازمه پایه‌گذاری فرهنگ و رسومات قرآنی مشارکت مردم و حرکت‌های عمومی است.[ جمعه 2 بهمن 1394 ] [ 05:35 ق.ظ ] [ سید ]