تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - خطیب جمعه کلات:شهدا و جانبازان بهای انقلاب بودند.

خطیب جمعه کلات:شهدا و جانبازان بهای انقلاب بودند.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین جعفر نوائیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک دهه فجر بابیان اینکه آغاز دهه مبارک فجر آغازی بر پایان تاریکی، فساد و بی‌عدالتی بود،گفت: ایثارگران، شهدا و جانبازان بهای انقلاب برای به دست آوردن ارزش والای اقتدار و عزت بود.

امام‌جمعه موقت کلات بابیان اینکه قبل از انقلاب ایران در سیطره آمریکا بود، اظهار داشت: به‌کارگیری نیروی هوایی بدون اجازه شاه‌نشان از تسلط آمریکایی‌ها بود که شکایت شاه را در جمع درباریان را در پی داشت.

حجت‌الاسلام نوائیان در ادامه ابراز کرد: گستاخی آمریکایی‌ها به قبل از انقلاب بازمی‌گردد که در ورودی‌ها مکان‌ها خود ایرانی‌ها را برکنار سگ‌ها و حیوانات ممنوع کرده بودند که نشان از اوج خفت در قبل از انقلاب بود.

وی بابیان اینکه عزت و اقتدار کشور نشاءت گرفته از حضور در تمام عرصه‌ها است،گفت: پیشتازی در عرصه تولید و سازندگی در منطقه نشان از اقتدار کشورمان پس از انقلاب است که در یادداشت‌های درباریان قبل از انقلاب نوشته‌اند؛ سیم‌خاردار هم وارد می‌کردند.

خطیب موقت جمعه  در ادامه با اشاره به رزمایش فرزندان برومند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ،گفت: نیروی‌های مسلح، همه پایگاه انقلاب و کشور برای دفاع از وجب‌به‌وجب خاک کشور هستند.

حجت‌الاسلام نوائیان حمله به شورای نگهبان را حمله به‌نظام عنوان کرد و گفت:تاخت‌وتاز به شورای نگهبان نشان از بی‌تدبیری و اتهام زدن به شورای نگهبان خود نشان از بی‌لیاقتی است چراکه باید ادعای خود را خلاف واقعیت است، ثابت کنند.

وی شرکت مردم را در انتخابات بیمه شدن اسلام و انقلاب دانست و گفت: در کجای عالم حافظ بهتر از این انقلاب برای دین دیده‌ایم؟ پس حافظ دین و انقلابمان باشیم.

وی با اشاره بر بیانات مقام معظم رهبری  تأکید بر انتخاب اصلح، و در نظر گرفتن تدین و تخلص را یادآور شد و گفت: اسلام برنامه زندگی است.

حجت‌الاسلام نوائیان در ادامه بابیان اینکه باید برای رضایت خلق ، رضایت خدا را در محور زندگی داشته باشیم گفت:  برای اینکه دنیا را بامعنای واقعی خودش بخواهیم باید عبودیت و تقوای الهی را پیشه کنیم.

وی با اشاره به حدیث قدسی با عنوان اینکه امام خمینی مرد نجات‌دهنده دین و خداست،گفت:  برای رسیدن به مقام قرب الهی باید در مسیر الهی حرکت کرد و عبادت‌ها از سر نیاز خدا نیست بلکه برای تقرب به‌سوی پروردگار است.

وی در پایان گفت:انسانی که شهوت را کنار بگذارد و عقل را در اختیار بگیرد تا مقام ملائکه بالا می‌رود.[ جمعه 9 بهمن 1394 ] [ 02:13 ب.ظ ] [ سید ]