تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - خطیب جمعه کلات درخطبه های نمازجمعه این هفته اظهارداشت :

خطیب جمعه کلات درخطبه های نمازجمعه این هفته اظهارداشت :

خطیب جمعه کلات : حمایت غرب از داعش برای تفکر گسترش اسلام ستیزه به جامعه جهانی است . 

حجت الاسلام والمسلمین صاحبی در خطبه های نماز جمعه این هفته کلات افزودند:در خطبه 110نهج البلاغه وجود مقدس امیرالمومنین راه های رسیدن به قرب الهی را گوش زد نمودند.در این خطبه چهار راه اصلی آقا بیان می کنند :1-معرفت2-انجام واجبات 3-دوری از گناه 4-کسب فضایل اخلاقی ،زیر مجموعه کسب فضایل اخلاقی خدمت به خلق خدا،انجام مستحبات یا در روایاتی خدمت به پدر ومادر وصله رحم ذکر شده است.همه کسانیکه بجای  رسیدند از نظر مقامات معنوی وعرفانی توجه و عمل کردن به همین چهار راه را تذکر دادند وعمل نمودند .
وی در ادامه بیان داشت : در مورد ارزش خدمت به مردم جمله معروف آیت ا... فاضل لنکرانی که می فرمایند : من پنجاه سال است دارم اسلام می خوانم بگذار خلاصه اش را برایت بگویم : واجباتت را انجام بده ، بجای مستحبات تا می توانی به کار مردم برس ،کار مردم راراه بیانداز،اگر قیامت کسی از تو سئوال کرد بگو فاضل گفته است.
وی در ادامه اشاره ای به فرمایشات پیامبر اکرم صل ا... علیه واله فرمودند: اگر می خواهند خدا به شما کمک کند شما هم به مردم کمک کنید ،اگر می خواهید کارتان راه بیافتد کار دیگران را راه بیاندازید.

 
خطیب جمعه کلات در خطبه دوم اظهار داشت : حالا که توجه مسئولین به شهرستان کلات در هفته فرهنگی کلات جلب شده و یک هفته است تعدادی از مسئولین استانی و کشوری و اساتید دانشگاه و نخبگان جلسات تخصصی داشتند وبه شهرستان تشریف اوردند و از نزدیک جاذبه های کلات رادیدند به همان اندازه توقع مردم هم بالا رفته ومردم ما توقع دارند که این نشست ها وجلسات نتیجه بخش باشد.درست شدن و ترمیم جاده کلات کمترین توقع مردم شهرستان کلات می باشد.
حجت الا سلام صاحبی در ادامه فرمودند: پروژه هایی در سطح شهرستان داریم که بعد از سالها به نتیجه رسیده مانند سد چهچهه،زاوین  و قره تیکان ولی باید ظرفیت استفاده آنها و زیر ساخت ها درست  واماده شود ،یک طرح جامع گردشگری با پیوست گردشگری وکشاورزی که مردم برکات ساخت این سدها را به صورت عینی مشاهده کنند.
ایشان در پایان افزودند  : تقاضای دیگر مردم کلات این است که دل طبیعت را به یک دانشگاه گردشگری اسلامی تبدیل کنیم ، بنده اعتقاد دارم که مسئولین شهرستان ما این توانایی وامادگی را دارند که دل طبیعت را به یک دانشگاه گردشگری و یک محیط تبلیغی و گردشگری در بیارند ولی باید مسئولین استانی ومدیر کل ارشاد اسلامی کمک کنند ومجتمع های فرهنگی در قره سو یا ارتکند ساخته شود . 

[ جمعه 17 اردیبهشت 1395 ] [ 09:48 ب.ظ ] [ سید ]