تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - امام جمعه کلات نادر :

امام جمعه کلات نادر :

خطیب جمعه کلات : 
امروز استراتژی و توطئه دشمن از بین بردن اتصال امت با ولایت است 


حجت‌الاسلام صاحبی امام‌جمعه کلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی صاحب‌الزمان برگزار شدبا بیان اینکه بدترین انسان ها آن هایی هستند که در دو راهی دنیا و آخرت دنیا را انتخاب می کنند گفت : آخرتی که همیشگی و دائمی هست را رها کنند و از این ها بدتر کسانی هستند که دین و آخرتشان را به دنیای کس دیگری بفروشند . 
وی در ادامه خاطرنشان کرد : اگر کسی تامل بکند در عمری که طی کردیم و در آینده طی خواهیم کرد می بیند که این دنیا چقدر کم و چقدر زود گذر و پوچ است جسم  ما محدود است و اگر بفهمیم این جا کجاست و جایی که برای ما معین کردند کجاست حاضر نیستیم یک لحظه در دنیا باقی بمانیم .
ایشان درادامه با اشاره به فرمایش رسول اکرم (ص) فرمودند که : دنیا و آخرت مثل این است که شما کنار دریا یک انگشت رابه آب دریا بزنی وقتی انگشت را در بیاوری چقدر رطوبت و چقدر آب دارد خیلی بگوییم یک قطره است این قطره دنیا و دریا آخرت است . 
وی در ادامه گفت : دنیا دو نوع است 1- دنیا ی ممدوح که در مسیر آخرت هست بجا خرج کنیم ،بفکر دیگران باشیم و روزی حلال بدست بیاوریم 2-و اسیرو وابسته دنیا نشویم .
خطیب جمعه کلات در خطبه دوم با بیان اینکه درختان و گیاهان از نمعت های پر ارزش و حیات بخشی هستند که خدواند برای انسان آفریده است گفتند : امام صادق (ع) می فرمایند :شش چیز پس از مرگ مومن به وی میرسد کسی که درختی بکارد و مردم از آن درخت نفع ببرند که این بعنوان صدقه جاریه محسوب می شود.
ایشان در ادامه با تبریک سالروز تاسیس کمیته حضرت امام (ره)و هفته نیکو کاری افزودند :برنامه کمیته امداد اهم از ایجاد اشتغال و خود کفایی ،جشن ازدواج مدد جویان ،کمک به نیازمندان ،کمک به بیماران، خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان دانشجویان بوده است .
وی در پایان بیان داشت : امروز استراتژی و توطئه دشمن این است که موتور حرکت را از بین ببرد و روح را از انقلاب بگیرد و با کم رنگ کردن ارزش ها مثل روحیه انقلابی ،روحیه شهادت طلبی ، استکبار ستیزی ، استقامت ، از بین بردن اتصال امت با ولایت ،و با  تضیف ولایت فقیه اتحاد از بین ببرند. 

✅پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات

#لینک_عضویت_در_کانال ↙️↙️↙️↙️↙️
https://telegram.me/emamjomehklatnader[ جمعه 13 اسفند 1395 ] [ 10:53 ب.ظ ] [ سید . ]