تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - مطالب فروردین 1395

خطیب جمعه کلات درخطبه های نمازجمعه این هفته اظهارداشت :

خطیب جمعه کلات:برجام نتیجه قدرت دفاعی ایران، برای به‌پای میز محاکمه کشیدن دشمن بود.


حجت الاسلام والمسلمین رفعتی خطیب موقت کلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: هرکسی باخدای خود ارتباط برقرار کرد و نام و یاد خدا را بزرگ شمرد خداوند روزی اخروی و دنیوی را به او خواهد بخشید.

خطیب موقت کلات افزود: ما باید خدا را شاکر باشیم و با انجام واجبات در درگاه الهی شکر گذاری کنیم.

رفعتی بابیان اینکه هرکسی بهشت می‌خواهد باید به مفاتیح جنان مراجعه کند، اظهار داشت: کلید درب‌های بهشت در قرآن و مفاتیح جنان است.

وی در برابر سؤال افرادی که از عربی بودن قرآن انتقاد داشتند،گفت: باید با ترجمه و یادگیری آیات الهی به محتوای قرآن رجوع کنید.

امام‌جمعه کلات بابیان اینکه با مرگ، پرونده انسان‌ها بسته نمی‌شود ،بلکه صدقه‌های جارییه ای است که در زندگی کردن در آخرت استفاده می کنند، اظهار داشت: باید انسان به دنبال صدقه های جاری باشد.

وی با اشاره به‌روز ارتش جمهوری اسلامی بابیان اینکه برخی در اوایل انقلاب به عنوان حکومت اسلامی درصدد ایجاد نشدن ارتش بودند که با مخالفت امام راحل (ره)مواجهه شدند، ایشان بیان داشتند: تجربه شیرین با داشتن ارتش در هشت سال  جنگ تحمیلی برای ملت شریف ایران اسلامی  در اذهان  ماندگار شد . 

خطیب موقت کلات با این عنوان که هرچند در عصر گفتمان قراردادیم، ولی باید موشک‌ها و قدرت را برای روزهای سرنوشت‌ساز داشته باشیم،اظهار داشت: برجام نتیجه قدرت دفاعی ایران برای به‌پای میز محاکمه کشیدن دشمنان نظام و انقلاب  بود.[ شنبه 28 فروردین 1395 ] [ 10:52 ق.ظ ] [ سید ]

خطیب جمعه کلات:ریشه اصلی بد اخلاقی ها (منیت هاوخود برتری هاست).

 
حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه بیان داشت : ریشه اصلی بد اخلاقی ها (منیت ها وخود برتری هاست )یک بعد منیت این است که انسان خودش رابالاتر از دیگران بداند روزی خداوندبه حضرت موسی(ع) فرمودند: فردا که به  کوه  طور می آیی یک موجود پست تر از خودت راهم بیاور ،خداوند می خواست او را امتحان کند "حضرت موسی هرچه فکر کرد که چه کسی راببرد به نتیجه نرسید ،فردا که می رفت به سگی رسید که بیمار وبسیار زشت بود قلاده سگ را گرفت و او را  برد در بین راه منصرف شد وسگ را رها کرد ،به کوه طور که رسید خداوند سئوال کرد چرا کسی را نیاوردی عرض کرد خدایا کسی را از خودم بدتر پیدا نکردم  خداوند فرمود : اگه سگ را با خودت اورده بودی از انبیایی بر کنارت می کردم .
وی در ادامه افزود :انسان همیشه باید به همه مخلوقات خداوند احترام کند و هر گز به چشم حقارت نگاه نکند .

خطیب جمعه کلات در خطبه دوم اظهار داشت : اقتصاد مقاومتی عصاره وچکیده خواسته های 36 سال آزمون و خطا در اقتصاد ایران است و امروز کارشناسان اقتصاد براین موضوع اعتقاد دارند ، دولت باید پرچم اقتصاد مقاومتی را سرافرازانه بالا ببرد ومجلس شورای اسلامی هم باید نظارت بر حسن اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشد .
ایشان در پایان فرمودند :امروز معظلات کشور و خواسته  اصلی مردم از مسئولان 1-اشتغال 2- رفع بیکاری 3- کاهش تورم و مبارزه با فساد اقتصادی است.


[ جمعه 20 فروردین 1395 ] [ 08:25 ب.ظ ] [ سید ]

تصاویر نماز جمعه20 فروردین[ جمعه 20 فروردین 1395 ] [ 06:19 ب.ظ ] [ سید ]

دیدار نماینده محترم مجلس شورای اسلامی .

دیدار نماینده محترم مجلس شورای اسلامی جناب دکتر قاضی زاده هاشمی از امام جمعه محترم شهرستان کلات .[ جمعه 20 فروردین 1395 ] [ 03:14 ب.ظ ] [ سید ]

خطیب جمعه کلات درخطبه های نمازجمعه این هفته اظهارداشت :

حجت الاسلام ولمسلمین رفعتی خطیب موقت جمعه کلات در خطبه اول نماز جمعه اظهار داشتند: یکی از مصادیق امر به معروف ونهی از منکر شکر گزاری در مورد کارهای که به صورت پنهانی وآشکارا انجام می شود که از ان بعنوانه صدقه یاد کرده وگفتند: که خداوند هم فرموده اگر کسی کار خیری انجام داد او را متذکر شوید  که کمترین هزینه شکر نعمت تشکر زبانیست .
وی در ادامه افزودند : باید به اندازه نیاز تشکر شود  
وی در خطبه دوم اشاره ای به مناسبت های هفته نیز داشتند و فرمودند :  حضرت فاطمه زهرا (س) در همیشه اوقات در نماز شب شان همسایه ها را دعا نموده و فرمودند که اگر می خواهیم خداوند به ما رحم کند باید به دیگران رحم کنیم .
 حضرت فاطمه زهرا (س) سنگ ولایت را همیشه به سینه می زدند ودر دفاع از ولایت هیچ موقع کوتاه نیامدند.
حجت الاسلام ولمسلمین رفعتی اظهار داشتند : حضرت فاطمه زهرا (س)  همیشه کمک کار حضرت علی ( ع) بودند و جزء در یک مورد هیچ موقع از حضرت چیزی بی مورد درخواست نکردند.
ایشان اشاره نیز به تولد معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره ) داشتند و فرمودند : در 12 فروردین که روز جمهوری اسلامی نامگذاری شده است 98/2 مردم به جمهوریاسلامی رای دادند و گفتند گرچه از لحاظ اقتصادی  و معیشتی شاید در رفاه باشیم اما انقلاب نیاز به روح دارد  در نتیجه همه تسلیم  اسلام  و انقلاب اسلامی شدند .
و در پایان نیز در مورد اقتصاد مقاومتی که فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای است فرمودند : همه مسئولیم و فقط مسئولین اجرایی مقصر نیستند همه  زن و مرد باید تلاش کنیم و کشور خودمان را بسازیم.


[ شنبه 14 فروردین 1395 ] [ 11:47 ق.ظ ] [ سید ]

دیدار مسئولین کلات از امام جمعه محترم شهرستان

دیدار و تجدید میثاق نمایندگی ولی فقیه در جهاد  کشاورزی به همراه رئیس اداره تبلیغات اسلامی و ریاست شورای اسلامی شهر و
شهردار  شهرستان کلات با امام جمعه محترم به مناسبت عید نوروز .[ شنبه 7 فروردین 1395 ] [ 12:17 ب.ظ ] [ سید ]

خطیب جمعه کلات : اقتصاد در تولید وحمایت از تولیدکنندگان است.


حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه بیان داشت: در سفارشی از پیامبر اسلام (ص) داریم که به آقا امیرمومنین فرمودند : کسی که نفع دینی و دنیایی برای تو ندارد با او معاشرت نکن.
وی در ادامه فرمودند : ماچند نوع معاشرت داریم : معاشرت واجب ،مستحب و معاشرت مضر وخطرناک ،باید مواظب باشیم با افرادی که مضر هستند یا در شبکه هاو فضاهای مجازی که می بینیم دارند به اعتقادت ما ضربه می زنند و مضر هستند باید جدا شویم وروابطمان را قطع کنیم ،در یک روایتی پیامبر اسلام  فرمودند : هر کس باآدم کافر پیوند برادری ببندد یا با انسان فاجر ومنحرف قلبا قاطی شود او هم کافر وفاجر است،انسان با هر کس وهر چیزی که می نشیند رنگ وبوی اورا می گیرد پس باید در رفت وآمد ها معاشرتها خیلی دقت کنیم .
خطیب جمعه کلات در خطبه دوم به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و فرمودند  : مقام معظم رهبری سال 95 را اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل نامگذاری کردند ،آقا فرمودند : به گمان من مساله اقتصاد در اولویت اول است ،اگر دولت بتوانند مساله اقتصادی را درست کنند امید این هست که در مسائل دیگر مثل مسایل اجتماعی ،آسیب های اجتماعی ،اخلاقی وفرهنگی تاثیرگذار باشند ، در مساله اقتصاد آن چیزی که مهم واصل است مساله تولید داخلی ،مساله اشتغال و رفع بیکاری است مساله تحرک ورونق اقتصادی ومقابله با رکود است .
وی در پایان افزودند .تنها چیزی که می تواند با بیکاری ،گرانی ،و رکود مقابله کند اقتصاد مقاومتی است .و تمام نخبگان اقتصادی حتی آنهایی که نظام را قبول ندارند اقتصاد مقاومتی راقبول دارند پس باید امسال عزم جدی همه مردم و مسئولان برای اقدام عملی اقتصاد مقاومتی داشته باشند تا انشاءا... با توفیقات الهی براین مشکلات فائق بیاییم  . [ جمعه 6 فروردین 1395 ] [ 03:23 ب.ظ ] [ سید ]