تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - مطالب اسفند 1395

امام جمعه کلات نادر :

خطیب جمعه کلات : 
امروز استراتژی و توطئه دشمن از بین بردن اتصال امت با ولایت است 


حجت‌الاسلام صاحبی امام‌جمعه کلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی صاحب‌الزمان برگزار شدبا بیان اینکه بدترین انسان ها آن هایی هستند که در دو راهی دنیا و آخرت دنیا را انتخاب می کنند گفت : آخرتی که همیشگی و دائمی هست را رها کنند و از این ها بدتر کسانی هستند که دین و آخرتشان را به دنیای کس دیگری بفروشند . 
وی در ادامه خاطرنشان کرد : اگر کسی تامل بکند در عمری که طی کردیم و در آینده طی خواهیم کرد می بیند که این دنیا چقدر کم و چقدر زود گذر و پوچ است جسم  ما محدود است و اگر بفهمیم این جا کجاست و جایی که برای ما معین کردند کجاست حاضر نیستیم یک لحظه در دنیا باقی بمانیم .
ایشان درادامه با اشاره به فرمایش رسول اکرم (ص) فرمودند که : دنیا و آخرت مثل این است که شما کنار دریا یک انگشت رابه آب دریا بزنی وقتی انگشت را در بیاوری چقدر رطوبت و چقدر آب دارد خیلی بگوییم یک قطره است این قطره دنیا و دریا آخرت است . 
وی در ادامه گفت : دنیا دو نوع است 1- دنیا ی ممدوح که در مسیر آخرت هست بجا خرج کنیم ،بفکر دیگران باشیم و روزی حلال بدست بیاوریم 2-و اسیرو وابسته دنیا نشویم .
خطیب جمعه کلات در خطبه دوم با بیان اینکه درختان و گیاهان از نمعت های پر ارزش و حیات بخشی هستند که خدواند برای انسان آفریده است گفتند : امام صادق (ع) می فرمایند :شش چیز پس از مرگ مومن به وی میرسد کسی که درختی بکارد و مردم از آن درخت نفع ببرند که این بعنوان صدقه جاریه محسوب می شود.
ایشان در ادامه با تبریک سالروز تاسیس کمیته حضرت امام (ره)و هفته نیکو کاری افزودند :برنامه کمیته امداد اهم از ایجاد اشتغال و خود کفایی ،جشن ازدواج مدد جویان ،کمک به نیازمندان ،کمک به بیماران، خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان دانشجویان بوده است .
وی در پایان بیان داشت : امروز استراتژی و توطئه دشمن این است که موتور حرکت را از بین ببرد و روح را از انقلاب بگیرد و با کم رنگ کردن ارزش ها مثل روحیه انقلابی ،روحیه شهادت طلبی ، استکبار ستیزی ، استقامت ، از بین بردن اتصال امت با ولایت ،و با  تضیف ولایت فقیه اتحاد از بین ببرند. 

✅پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات

#لینک_عضویت_در_کانال ↙️↙️↙️↙️↙️
https://telegram.me/emamjomehklatnader[ جمعه 13 اسفند 1395 ] [ 10:53 ب.ظ ] [ سید . ]

خطیب جمعه کلات:

خطیب جمعه کلات :
خطرات ناشی از حضور رژیم صهیونیستی هرگز نباید مورد غفلت قرار بگیرد .حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه کلات در خطبه های نماز جمعه این هفته کلات که در مصلی صاحب الزمان برگزار شدبه اشاره بالاترین جهاد و ایثار در نزد خدا گفت : بالاترین جهاد ها و تلاش ها اینست که مواظب باشیم آزار هایمان به کسی نرسد ،یعنی در اداره ،در خانه ،در کوچه و بازار مواظب باشد که اذیتش به کسی نرسد وهم حق الناس را رعایت کند .
وی در ادامه خاطر نشان کرد : اگر کسی این چنین باشد بالاترین مومن و بالاترین انسان کامل است ،در روایت داریم خداوند می فرماید به عزت و جلالم قسم من از ظلم ظالم نمی گذرم و گناه نابخشودنی است مگر این که مظلوم حلال کند و  از حقش بگذرد ومهم ترین آن حق الناس است .
حجت السلام صاحبی در خطبه دوم اشارهای به بیانات مقام معظم رهبری در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین داشت و گفت : خطرات ناشی از حضور رژیم صهیونیستی هرگز نباید مورد غفلت قرار بگیرد لذا مقاومت باید از همه ابزار های لازم برای استمرار کار خود برخوردار باشد .
وی در ادامه تصریح کرد : مقاومت توانسته است فلسطین را زنده نگه دارد ،بزرگترین دستاورد مقاومت ایجاد مانع اساسی در برابر پروژهای صهیونیستی است ،آقا فرمودند : انتفاضه سوم هرچند مظلوم تر از دو انتفاضه قبلی است اما درخشان و پر از امید در حرکت است و به اذن خدا خواهید دید که این انتفاضه شکستی دیگر بر رژیم غاصب صهیونیستی تحمیل خواهد کرد . 
ایشان در پایان باتبریک روز امور تربیتی و تربیت اسلامی که هشتم اسفند ماه است گفت : فرزندان خود را به سه ویژگی تربیت کنید ،دوست داشتن پیامبران ،دوست داشتن اهلبیت و خواندن قرآن .

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات 
#لینک_عضویت ↙️↙️↙️↙️↙️[ جمعه 6 اسفند 1395 ] [ 04:52 ب.ظ ] [ سید . ]