تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - مطالب خرداد 1395

تفسیر سوره ممتحنه

 شرح و تفسیر تخصصی سوره مبارک ممتحنه در مصلای کلات در ماه مبارک رمضان توسط حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه محترم برگزار میگردد.[ شنبه 29 خرداد 1395 ] [ 08:33 ق.ظ ] [ سید . ]

حضور امام جمعه محترم در دهستان هزار مسجد.

حضور حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه محترم در مراسم عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدای دهستان لایین.


سخنرانی امام جمعه محترم در مراسم افتتاح دارالقران دهستان لایین.
[ شنبه 29 خرداد 1395 ] [ 08:18 ق.ظ ] [ سید . ]

حضورامام جمعه محترم در مراسم انس با قرآن[ شنبه 29 خرداد 1395 ] [ 08:14 ق.ظ ] [ سید . ]

خطیب جمعه کلات:

خطیب جمعه کلات : یکی از راههای قدرتمند شدن اقتصاد اعتماد به سرمایه های داخلی است.


حجت السلام والمسلمین صاحبی خطیب جمعه کلات در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت : یکی از راههای قدرتمند شدن اقتصاد اعتماد به سرمایه های داخلی وانسانی خصوصا جوانان هست که باید به این جوانان اعتمادکرد واگر اقتصاد کشور رابه آنها بسپاریم همانطور که در هشت سال دفاع مقدس پیش بردند در عرصه اقتصادی هم به نحو احسن پیش خواهند برد.
وی در ادامه افزودند : بحث واردات و صادرات هست که ما باید بتوانیم با روشهای جدید و استفاده از روشهای نوین و مکانیزه خصوصا در عرصه کشاورزی تولیدات را افزایش  دهیم واز واردات محصولاتی مانند گندم و برنج و سایر محصولات بی نیاز شویم که این می طلبد همه عزیزان خصوصا جهاد کشاورزی هم آموزش دهند .هم کمک کنند تا روشها اصلاح شود و دیگر در عرصه باید بتوانیم بجای خام فروشی نفت و گاز آنهارا تبدیل به فراورده های نفتی کنیم وبعد صادر نماییم.

ایشان در پایان دشمنان انقلاب و نظام خصوصا آمریکا که در مساله برجام بد عهدی کردند و گاهی خط و نشان می کشند که ما برجام را پاره می کنیم باید بدانند همانطور که حضرت آقا فرمودند اگر انها برجام را پاره کنند ما آن را اتش می زنیم.[ جمعه 28 خرداد 1395 ] [ 08:43 ق.ظ ] [ سید . ]

خطیب جمعه کلات:

خطیب جمعه کلات:تحقق اقتصادمقاومتی گوشه ای از وظایف انقلاب است .


حجت الاسلام و المسلمین صاحبی امام جمعه شهرستان در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت : در مورد خطبه پیامبر در آخرین جمعه ماه شعبان :ای مردم همانا ماه خدا همراه با برکت و رحمت و آمرزش به شما روی آورده است .ماهی که نزد خدا برترین ماه هاست و روز هایش بهترین روز ها و ساعاتش بهترین ساعات است ، ماهی که در آن  به میهمان خدا دعوت شده اید و از شایستگان کرامت الهی قرار داده شدید .
وی در ادامه فرمودند : در این ماه یاد کنید با گرسنگی و تشنگی خودتان گرسنگی و تشنگی روز قیامت را وبه فقرا صدقه بدهید وبه بزرگان خود احترام کنید و به بجه ها رحم کنید.


خطیب جمعه کلات در خطبه دوم بیان داشت : امروز برای برون رفت از مشکلات اقتصادی باید اقدام و عمل سر لوح همه مدیران ومسئولان جامعه باشد .
وی در پایان اشاره ای به فرمایشات مقام معظم رهبری داشتند وفرمودند : مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر 57 بار واژه انقلابی را تکرار کردند که این نکته قابل تامل هست و همه باید بدانند انقلابی بودن وانقلاب عمل کردن هست که می تواند جامعه و کشور را از گرفتاری ها و مشکلات نجات دهد همانطور که حضرت امام با انقلابی عمل کردن کشور را از خیلی از منجلابها ی وابستگی ،سیاسی و اخلاقی نجات داد.[ جمعه 21 خرداد 1395 ] [ 09:11 ق.ظ ] [ سید . ]

تفسیر قرآن کریم

تفسیر سوره ممتحنه در ماه مبارک رمضان در مصلی صاحب الزمان (عج) کلات همزمان با نماز ظهر وعصر توسط حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه محترم شهرستان برگزار میگردد.[ سه شنبه 18 خرداد 1395 ] [ 08:12 ق.ظ ] [ سید . ]

پیام تبریک امام جمعه محترم شهرستانرمزها در رمضان است، خدا مى‏ داند
برتر از فهم و گمان است، خدا مى ‏داند
موسم بندگى چشم و زبان و گوش است
نه همین صوم دهان است، خدا مى ‏داند

لیلة القدر، کدامین شب این ماه خداست؟
چه شبى برتر از آن است، خدا مى ‏داند
هر شبى توبه کنیم از گنه و پاک شویم
لیلة القدر، همان است، خدا مى ‏داند

نهاد امامت جمعه وستاد نمازجمعه کلات حلول ماه مبارک رمضان ماه خودسازی وبندگی را به همه مسلمانان وبویژه به کلاتی های عزیز تبریک می گویند.

[ دوشنبه 17 خرداد 1395 ] [ 08:35 ق.ظ ] [ سید . ]

حضور امام جمعه محترم در مراسم غبارروبی مساجد شهرستان.[ شنبه 15 خرداد 1395 ] [ 12:45 ب.ظ ] [ سید . ]

خطیب جمعه کلات :سبک زندگی امام راحل باید الگوی جوانان باشد.


حجت السلام والمسلمین صاحبی امام جمعه شهرستان کلات در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت : پس از انبیاء الهی و معصومین حضرت امام از کم نظیر ترین وممتاز ترین شخصیت های تاریخ بشریت است که با اندیشه های بلند الهی وتلاش های صادقانه خویش مسیر تاریخ را دگرگون کرد ومنشاء تحولات عظیمی در ایران و جهان گردیده امام نمونه انسان کامل و شخصیتی جامع است ،او عالمی ربانی ،فیلسوفی الهی ،فقیهی اصولی ،عارفی بی بدیل ،و رهبر و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران بود.امام عزیز هم جامع الابعادوهم جامع الاطراف بودند ایشان مصداق بارز عبد صالح خداوند می باشند ،نظم امام ،اخلاق وسیره امام از ایشان واقعا یک انسان کامل والگوی ساخته بود .
خطیب جمعه کلات در خطبه دوم افزودند: درآستانه ماه مبارک رمضان هستیم ماه رمضان فرصتی ارزشمند برای همه مسلمانان ومومنان می باشد و وظیفه همه مردم و مسئولان هست که فضای شهر را مهیا کنند که خدای نکرده شاهد روزه خواری در جامع اسلامی نباشیم.


[ جمعه 14 خرداد 1395 ] [ 12:10 ب.ظ ] [ سید . ]

مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره)در مصلی کلات برگزارگردید.

 مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره)در مصلی کلات و با حضور حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه محترم شهرستان برگزار گردید.[ جمعه 14 خرداد 1395 ] [ 12:01 ب.ظ ] [ سید . ]

خطیب جمعه کلات اظهار داشت :

خطیب جمعه کلات :علت اصلی دشمنی آمریکاو استکبار با نظام جمهوری اسلامی تبعیت نکردن ایران از استکبار وکفار است .


حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه شهرستان کلات در خطبه های این هفته نماز جمعه بیان داشتند : توجه کردن به جوانان ونوجانان از دیدگاه اسلام نامه 31نهج البلاغ که طولانی ترین نامه تربیتی نهج البلاغه است حضرت علی (ع)خطاب به فرزندشان امام مجتبی نوشته اند ودر اصل خطاب به همه جوانان و نوجوانان است که خیلی خوب است همه خانواده ها این نامه را ببینند که چقدر رابطه صمیمی بین پدر وفرزند است .
وی در ادامه فرمودند : امروز وظیفه همه خانواده ها ،مسولان و جامعه هست که باید بنشینیم وببینیم چه کارهای باید برای فرزندان انقلاب وجوانان انجام دهیم از نظر فرهنگی ،ازدواج واشتغال ،ما امروز 12میلیون جوان در آستانه ازدواج و 7میلیون جوان بیکار داریم که واقعا جای تاسف دارد و باید همه دغدغه داشته باشیم و برنامه ریزی کنیم.
وی در خطبه دوم اشاره ای به فرمایشات مقام معظم رهبری داشتند وفرمودند: امروز برای کشور احتمال جنگ نظامی بسیار ضعیف است اما مساله جهاد که منطقی  قرآنی واسلامی دارد وبه معنای ایستادگی ،مقاومت وپیروی نکردن از کفار و مشرکین است همچنان باقی است .در این سخنرانی  حضرت اقا به جوانان فرمودند : انقلاب متعلق به شماست وشما هستید که باید این تاریخ را با عزت حفظ کنید وبدانید در آینده خرمشهرها در پیش است البته نه بصورت نظامی بلکه بسیار سختر از آن است.[ شنبه 8 خرداد 1395 ] [ 08:29 ق.ظ ] [ سید . ]