تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - مطالب مرداد 1395

✅ خطیب جمعه کلات : امروز دشمن شناسی از ویژگی های مهم اهل بصیرت وجوانان است.


✅ حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشتند :
✅ ارزش خدمت رسانی و گره گشایی از کار مردم و مومنان در فرهنگ تعالیم اسلام جایگاه بسیار مهم و والای دارد و حتی نسبت به برخی از اعمال عبادی نظیر حج یا عمره مستحب از ثواب و فضیلت والاتری برخوردار است.
همه مردم،متمکنین و مسولان باید برای خدمت به نیازمندان جامعه تلاش کنند و برای توفیق به خدمتگذاری خداوند را شاکر باشند.
✅ ایشان در خطبه دوم بیان داشتند :
امروز دشمن شناسی از ویژگی های مهم اهل بصیرت و جوانان عزیز است،وظیفه همه بسیجیان ودوستداران انقلاب و نظام در مرحله اول دشمن شناسی و بعد از آن شناخت ترفند ها و نیرنگ های دشمنان انقلاب است.
مسوولان فرهنگی،روحانیون و نخبگان باید این نیرنگ  ها را برای مردم خصوصا جوانان عزیز بیان کنند چون غفلت امروز پشیمانی آینده را به دنبال دارد.
✅ ایشان درادامه فرمودند :از 31 مرداد همزمان با سالگرد آتش زدن مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی بعنوان هفته مساجد نامگذاری شده است،نخستین نهاد اجتماعی مساجد هستند،یکی از مهم ترین مراکز برای مقابله با جنگ نرم ،مقابله با آسیب های اجتماعی،کمک به رفع نیاز های جامعه مساجدهستند.
مساجد،مکان اصلی اعزام نیرو در دوران دفاع مقدس بودندو 97 درصد شهدا جوانان و نوجوان مسجدی بودند.
✅وی در ادامه از دانش آموزان برتر کنکور 95  تقدیر کرد و گفت شهرستان کلات که 12 نفر از عزیزان رتبه برتر را کسب نمودند که در این موفقیت خانواده،معلمان و برنامه ریزی و همت خود این عزیزان نقش دارند. 
✅ خطیب جمعه کلات در پایان از خبرنگاران شهرستان به خاطر پوشش خبری مناسب تقدیر و تشکر نمودند. 

✅پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات

لینک عضویت در کانال 
https://telegram.me/emamjomehklatnader
آدرس سایت 
www.kalat.mihanblog.com


[ جمعه 29 مرداد 1395 ] [ 02:45 ب.ظ ] [ سید . ]

✅خطیب جمعه کلات : مهمترین مشکلات معیشتی مردم دغدغه عمیق ومستمر رهبری و انقلاب است.

✅ حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه محترم شهرستان کلات درخطبه های نماز جمعه این هفته فرمودند :
✅در آخرالزمان شیطان باتمام قوا وارد میدان می شود و نوک تیز حملات شیطان به سمت خانواده هاست، واگر قرار است سربازی تربیت شود در خانواده هاست.
✅ایشان درادامه اظهار داشتند :خداوند در سوره تحریم آیه 6 به مومنین توصیه می کند خودتان و خانواده ها را از آتش جهنم حفظ کنید لذا همه والدین مواظبت کنند ودر تربیت فرزندان کوشا باشند، بچه ها را متذکر خداوند کنند، امر به معروف و نهی از منکر دستور اسلام است که باید پدر و مادر به فرزندان خودشان آموزش دهند.
 ✅ وی مهمترین ناهنجاری های خانوادگی در آخر الزمان از هم گسیختگی خانواده هاست و بنیاد خانواده به شدت سست و آسیب پذیر خواهد شد، فساد و آفت های فراگیر این دوران در متن تمام خانه های شرق وغرب عالم نفوذ خواهد کرد.
✅حجت‌الاسلام والمسلمین صاحبی درخطبه دوم اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری داشتند و فرمودند :تنها راه بهبود وضعیت معیشتی مردم تکیه بر اقتصاد داخلی است و برجام ثابت کرد که امیدی به آمریکا نیست، ومشکلات معیشتی مردم دغدغه عمیق ومستمر رهبری و انقلاب است و تنها راه حل مشکلات مردم توجه به ظرفیت های داخلی است. 
✅ وی در ادامه با تبریک روز خبرنگار بیان داشتند :خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند و مسئولیت بسیار خطیری دارند، صداقت، امانتداری وانصاف باید سرلوحه هر خبرنگار باشد و مشکلات جامعه را از نزدیک رصد کند و آنها را به مسئولان منتقل کند. 
✅ایشان در پایان از کلیه نماز گزاران تقدیر و تشکر کردند.
 
✅ پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات

✅لینک عضویت در کانال 
https://telegram.me/emamjomehklatnader
✅ آدرس سایت 
www.kalat.mihanblog.com


[ جمعه 15 مرداد 1395 ] [ 04:22 ب.ظ ] [ سید . ]

✅خطیب جمعه کلات : بالاترین وبزرگترین ثروت قناعت است.✅حضرت حجت الاسلام والمسلمین صاحبی امام جمعه شهرستان کلات درخطبه های نماز جمعه این هفته بیان داشتند: بالاترین وبزرگترین ثروت قناعت است انسان را هیچ چیز سیر نمی کند مگر انسان صفت قناعت داشته باشد. و فقط انسان با قناعت ثروتمند میشود.یکی از علائم مومن طبق فرمایش رسول اکرم (ص)این است که قانع باشند به آنچه خداوند روزی او کرده است، در روایت داریم که با صفت قناعت از حرص و طمع انتقام بگیرید همانطور که انسان از دشمنش با قصاص انتقام می گیرد.
✅ایشان درادامه فرمودند :بالاترین آثار قناعت راحتی وخوشی بدن وجسم است.
✅وی در خطبه دوم شهادت امام صادق (ع)تسلیت گفتند وفرمودند همه مردم باید در مراسم عزاداری آن حضرت شرکت کنند. 
خطیب جمعه کلات در ادامه اظهار داشتند :شما امروز شاهد هستید که چند سال پیش غربی ها داعش را پرورش داد که سوریه و عراق از بین ببرد، ولی به حمدالهی روز به روز داعش ضعیف می‌شود. 
✅وی از کانال اخبار شهرستان کلات تقدیر کردند وفرمودند کانال کلات  پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هست ومشکلات شهرستان را منعکس می‌کند. 
✅ایشان در پایان از کلیه نماز گزاران تقدیر و تشکر کردند. 

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات
لینک عضویت در کانال 
https://telegram.me/emamjomehklatnader
آدرس سایت 
www.kalat.mihanblog.com


[ جمعه 8 مرداد 1395 ] [ 06:23 ب.ظ ] [ سید . ]

خطیب موقت جمعه کلات در خطبه های این هفته اظهار داشت:حجت السلام والمسلمین روح الله صلاحیان خطیب موقت کلات در خطبه نماز جمعه این هفته کلات بیان داشتند:با توجه به آیه شریفه سوره روم 21-یکی از نخستین کارهای که باعث استوار شدن پایه های کانون خانواده می شود خوب شوهر داری کردن است .
ایشان در خطبه دوم اظهار داشت :آمریکابداند ایران طبق دستور آیه قرآن به تمام تعهدات خود در برجام پایبند است ولی اگر طرف مقابل بخواهد بد عهدی کند را هی جز مقابله با انها  نیست .با گذشت یک سال از امضای برجام وعمل کردن ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای اقای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در گزارش اخیر خود به شورای امنیت .پرتاب موشک با لستیک ایران را مخالف روح توافق دانسته ،تعجب آور است که پرتاب موشک با کدام بخشی از توافق هسته ای ناسازگاری دارد  چون که در توافق هسته ای هیچ اشاره ی به موضوع موشک بالستیک وجود ندارد ،وفقط در قطعنامه 2231به این موضوع اشاره شده وآن هم اینکه ایران از ساخت موشک هایی که طراحی آن برای حمل سلاح هسته ای باشد پرهیز کند ،با اینکه آزمایش موشک بالستیک یک نوع قدرت دفاعی ایران است. و تنها دلیل آقای بان کی مون هم این است که این کار باعث افزایش تنش در منطقه می شود ،باید به آقای بان کی مون عرض کنیم که تنش در منطقه را کسانی ایجاد کرده اند که یک سال و بیش از سه ماست . به یمن حمله می کنند ،و 5 سال است که با کمک کردن به تروریست در سوریه ایجاد تنش کرده اند وشما سکوت کرده اید.
پس ازتوافق هسته ای تاکنون  52لایحه و قطعنامه در کمیته های مختلف مجلس نمایندگان و سنای آمریکا علیه کشور ایران طرح شد،که اکثرا با روح برجام مخالف است گوشی در گزارش خود انها راذکر نکرده.
و همین طور نماینده آمریکا سامانتا پاور در سازمان ملل گفته ،ایران با آزمایش موشک های با لستیک،توافق هسته ای را نقض کرده است و ثبت نقض قطعنامه بین المللی درباره برنامه هسته ای ایران باید ادامه یابد.
ایشان در پایان اشاره ای  به اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب توسط آیت الله طالقانی داشتند.


[ شنبه 2 مرداد 1395 ] [ 09:40 ق.ظ ] [ سید . ]