تبلیغات
ستاد نماز جمعه کلات نادر - مطالب آذر 1395

خطیب جمعه کلات:

خطیب جمعه کلات :
آزاد سازی حلب اتفاق بسیار مهمی برای سوریه و منطقه است 

حجت‌الاسلام والمسلمین صاحبی با بیان اینکه در عالم هستی حقیقتا شخصیتی به عظمت پیامبر (ص) خلق نشده است گفت :سرور همه انبیا و اوصیا و همه خوب های عالم پیامبر (ص) است.
و در ادامه تصریح کرد پیامبر ما چهل سال در میان مردم زندگی کرد، یک دروغ، یک خیانت، یک ظلم، یک فساد و ضد ارزش از پیامبر سراغ نداشتند زمان جاهلیتی که دختران را زنده به گور می‌کردند. پیامبر اسلام (ص) مایه رحمت و مهربانی بودند ایشان حتی برای ظالم ها هم گریه میکردند که چرا به جهنم میروند.
وی افزود: سخت ترین آموزش، آموزش کلاس اول است دانش آموزی که اصلا الفبا را نمی شناسد معلم اگر میخواهد کلامش در ذهنه دانش آموز اثر داشته باشد باید دلسوز باشد و اگر دانش آموز باور کرد معلم دلش برای او میسوزد آنوقت کلامش تاثیر میگذارد.
امام جمعه کلات در خطبه دوم فرمود :آزاد سازی حلب اتفاق بسیار مهمی برای سوریه و بخصوص برای منطقه غرب آسیا بود، شکست داعش و گروه های تکفیری فرصت بزرگی برای جهان اسلام رغم خواهد زد.
وی افزود چندین هزار تکفیری از چندین کشور دنیا در حلب حضور داشتند که با حمایت سیاسی پ تجهیزات عربی ها خصوصا آمریکا و با حمایت دلار های سعودی و برخی کشور های عربی سعی داشتند حلب را در اختیار داشته باشند، اگر دولت سوریه در حلب شکست میخورد معلوم نبود در آینده چه اتفاقی برای این کشور رغم بخورد.
وی در پایان با تبریک میلاد نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع) و رسیدن ماه ربیع الاول گفت الحمداللّه سعودی ها در سوریه و یمن و هم در اجلاس اُپک با شکست مواجه شدند و در تمام میادینی که ایران وارد شده اعم از لبنان،عراق و سوریه با وجود هزینه های سنگین شکستن خورده اند.
:ballot_box_with_check:پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات


https://telegram.me/emamjomehklatnader[ شنبه 27 آذر 1395 ] [ 09:55 ق.ظ ] [ سید . ]

خطیب جمعه کلات:

خطیب جمعه کلات ؛ 
                           مسئولین خدمت در نظام اسلامی را یک افتخار بدانند 

حجت الاسلام والمسلمین محمدصاحبی در خطبه های نمازجمعه این هفته که در مصلای صاحب الزمان با بیان اینکه نظریه پرداز امریکا عنوان داشته است که دولت امریکا نمی تواند بر ایران مسلط شود اظهارداشت: چرا که ایران شیعه است و شیعه همانند پرنده دارای دوبال عاشورا و مهدویت است.
وی در ادامه تصریح کرد شهادت و انتظار این پرنده زرهی بر تن دارد به نام ولایت شیعه که با عاشورا و انتظار شناخته و پیروز شناخته شده است.
حجت الاسلام صاحبی با اشاره به عناوین و اسامی حضرت مهدی عج در کتب اسمانی عنوان داشت: 40نام و لقب از وجود اقا امام زمان در همه ادیان الهی بیانگر و تحلیل ظهور است همچون قرآن که و احدایث اطهار که حدود 250 ایه از قران مرتبط به امام زمان عج است.
وی ادامه داد: کسی که منتظر است از زبان کار و زندگی مواظبت می کند.
امام جمعه کلات به معرفی چند کتب از مهدویت از جمله گفتمان مهدویت اثر آیت الله صافی گلپایگانی، دادگستر جهان ابراهیم امینی،حکومت جهانی مهدی ایت الله مکارم شیرازی اشاره کرد .
خطیب جمعه کلات با تبریک هفته وحدت اظهارداشت: امروز مهم ترین وظیفه اتحاد،یکپارچگی،دامن زدن مسائل تفرقه انگیز است چرا که هند و چین با بالغ برمیلیون جمعیت با 150 خدا و 800عقیده متفاوت ولی در صلح زندگی می کنند ولی مسلمان یک خدا یک پیامیر و با یک کتاب و قبله ولی خیابان هایشان از خون یکدیگر سرخ شده است.
وی استقامت و پیروی از ولایت و استکبار ستیزی و جواب محکم در برابر دهن کجی امریکا و نقض برجام وظیفه همه مردم و مسئولین است.
امام جمعه کلات در پایان با چند توصیه اخلاقی به مسئولین خاطرنشان کرد:اینکه خدمت در نظام اسلامی را یک افتخار بدانند و سعی کنند در رفع مشکلات مردم و جامعه تلاش کنند.
انتهای پیام/
☑️پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات

https://telegram.me/emamjomehklatnader


[ جمعه 19 آذر 1395 ] [ 03:39 ب.ظ ] [ سید . ]

خطیب موقت کلات ؛ ترس و وحشت دشمن از قدرت بسیج و بسیجیان است


حجت‌الاسلام صلاحیان امام‌جمعه موقت کلات در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار داشت :طی حدیثی از امام رضا (ع) یکی از نشانه های مومن کتمان سر می داند، لذا نیاز است مومن در چند مورد کتمان سر داشته باشد 1_ کتمان سر در مشکلات و گرفتاری ها که حضرت علی (ع) می فرمایند کس که مشکلات خود را به دیگران بگویید خود را ذلیل کرده است 2_کتمان سر در بیماری ها چه جسمی و روحی 3_کتمان سر در ابعاد نظامی و عقیدتی و سیاسی 
امام جمعه موقت کلات در خطبه دوم با تبریک هفته بسیج فرمود بسیجیان ایرانی از سه ویژگی برخورد دار بوده و هستند 1 اخلاص در کار و دوری از نام و نشان این هم به خاطر پیروی از امام حسین (ع) بوده 2_بر چیده شدن فتنه‌ها با حضور بسیج در صحنه این ویژگی هم به خاطر درس گرفتن از آیه شریفه 193 بقره بوده است 
3_ترس و رعب دشمن از قدرت بسیج و بسیجیان است 
وی در ادامه تصریح کرد :امروز همه بسیجیان بدانید که دغدغه های رهبر معظم انقلاب چیست 1- دغدغه انقلابی بودند 2- دغدغه بحث نفوذ ها است 
وی در پایان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام رضا (ع) فرمود از مهم ترین سیاست های امام رضا (ع) موضع‌گیری صریح و شفاف در مقابل بستگان فاسد بوده که امروز این ویژگی باید برای همه مسئولین مایه عبرت باشد
☑️پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه کلات

https://telegram.me/emamjomehklatnader


[ سه شنبه 9 آذر 1395 ] [ 10:28 ق.ظ ] [ سید . ]